HOWTO Szukajka!!!

Oferty sprzedaży motocykli.

HOWTO Szukajka!!!

Postprzez tomko222 21 kwietnia 2014, o 23:10

Miałem już nie pisać więcej tutoriali ale po tym jak widzę cały czas (a ostatnio chyba się to nawet nasiliło) w kółko te same pytania w stylu "jak zmieniać biegi", "czy motul 5100 będzie ok", "koło się kręci" :lol: , czy po raz 128 powtarzające się pytania o padnięty regulator napięcia to chyba jednak trzeba jeszcze coś napisać.

Jak widać dużo użytkowników (głównie nowych) chyba nie słyszało o takim wynalazku ludzkości jak Szukajka. A może myślą że to jakaś legenda. A to nie jest Yeti które jest a go nie ma - Szukajka w rzeczywistości istnieje. W teorie że ludzie są zbyt leniwi żeby użyć szukajki nie uwierzę - coś na ten temat wiem i osoby zbyt leniwe prędzej użyją szukajki niż im się będzie chciało coś pisać :P

Co to jest Szukajka?
Taki wynalazek który umożliwia wyszukiwanie. I co bardzo ciekawe Szukajka działa. Zawsze. Szukajka nie ma kaca, nie ma problemów w stylu "nie chce mi się" - jak się Szukajce rozkaże wyszukać to to zrobi.

Dlaczego korzystać z Szukajki?
Żeby nie zadawać po raz 128 tego samego pytania, na które z resztą tyle samo razy się najczęściej pojawiła też odpowiedź... Nikt tego nie lubi :evil: - osoby szukające czegoś widzą w kółko te same pytania a osoby dłużej siedzące na forum widząc nowy post myślą "może coś ciekawego", patrzą, a tam po raz x x->inft (albo lepiej while(1){x++;}) to samo pytanie...

Co trzeba umieć aby skorzystać z szukajki?
Czytać, pisać i myśleć. Normalnie zgadzam się z teorią nieskończoności Einsteina ("2 rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota ale co do tego pierwszego nie mam pewności.") ale spróbuję po raz kolejny uwierzyć że jest błędna i że na tym forum nie działa... :)

Więc...
Jak z tej Szukajki sie korzysta? (chyba będzie widoczne :lol: )

Pokażę to na przykładzie pytania "jaki olej - czy motul 5100 będzie ok????!!!111oneone".

Na forum na każdej stronie pod topem jest widoczna szukajka. NA KAŻDEJ STRONIE - ciekawa sprawa. Może to jest po to żeby zachęcić do korzystania?
W każdym razie zaznaczyłem ją nawet na obrazku - oczojebnym, czerwonym podkreśleniem:
Obrazek
Więc... klikamy.

Pojawia się takie tajemnicze coś jak formularz wyszukiwania. Można sobie wyobrazić że tych zaawansowanych funkcjonalności w "Opcje wyszukiwania" nie ma - po nauczenia się wyszukiwania powinno być rzeczą oczywistą że wystarczy przeczytać i pomyśleć co to może robić - to robi dokładnie to co napisane. Podobnie z resztą jak reszta. Przypadek? Więc po wyobrażeniu sobie zostaje takie coś:
Obrazek
Szukanie autora nas w tym przypadku nie interesuje. Zostaje tylko "Szukaj słów kluczowych". I właśnie w polu obok tego napisu zaraz będzie się coś pisać. Ciekawa sprawa. Więc trzeba wpisać słowa kluczowe. Słowa w stylu "jaki", "czy" (w końcu to się w co 8 poscie pojawia) czy znaki "?", "1", "-" itp szukajki nie interesują. Więc wpisanie czego powinno być logiczną rzeczą? hmmm wpisywanie "ok" do szukajki też nie jest ok. Ok?
Więc zostało tylko "olej motul 5100". Wpisujemy. I klikamy taki tajemniczy przycisk "Szukaj" jak na obrazku:
Obrazek

Nie będę opisywał jakie tajemnicze rzeczy dzieją się po kliknięciu tego przycisku. Wystarczy informacja że robi dokładnie to co jest na nim napisane - szuka. Co za przypadek. :lol:

W każdym razie szukajka wysrała 1... 2... 3... dużo wyników.
Obrazek
Pierwszy to "Wymiana oleju, świec oraz filtrów KOMPENDIUM!" Jaki zbieg okoliczności że już w pierwszym wyniku jest coś na temat tego co się szukało. Co jeszcze ciekawsze 2 wynik to dokładnie ten sam temat i w sumie identyczne pytanie... Kolejna interesująca funkcjonalność szukajki - jak się na taką nazwę tematu kliknie to się pojawia temat! Więc klikamy.

Obrazek
hmmm Załóżmy że na końcu tematu nie ma po raz kolejny akurat tego samego pytania... Szukajka jest taka fajna że nawet zaznaczy słowa kluczowe (niestety jest taka niefajna że oczojebnym różowym - nie wiem kto akurat taki kolor wybrał... :crazy: ).Widać że dobry temat, widać że dużo podstron (tu 35). NIE TWORZYMY NA KOŃCU KOLEJNEGO POSTA Z TYM PYTANIEM TYLKO NAJPIERW SPRAWDZAMY CZY NIE BYŁO GO JUŻ W TYM TEMACIE WCZEŚNIEJ! Nie trzeba przeglądać tych 35 podstron - devowie phpbb założyli że ludzie są leniwi i dodali szukajkę też wewnątrz tematów. Scrollujemy na górę tematu i tam takie fajne coś (też oczojebnym czerwonym zaznaczyłem):
Obrazek
Temat o oleju więc wpisywanie słowa kluczowego "olej" już nie ma sensu. Więc wpisujemy pozostałe "motul 5100" i szukamy. Jaki przypadek że znalazło teraz dokładnie to czego się szukało... Kilkanaście postów - to nawet analfabeta by już przeczytał. Ooo i "co 2" wynik to pytanie jaki olej - teraz widać czemu nikt tego nie lubi i jak to przeszkadza? :roll:

tl;dr - przed zadaniem pytania sprawdzić np. przy użyciu szukajki czy ktoś o to samo już wcześniej nie pytał (a najprawdopodobniej tak)! Nie tworzyć od razu nowego postu albo tym bardziej tematu jeżeli istniejący już jest

Gdyby ktoś nie zrozumiał mojego "poczucia humoru" - nie traktować tego tekstu całkiem na serio. :) A jest taka stara zasada - lepiej zażartować niż się wku#$%^#$%ć i m.in. przez to to HOWTO powstało. No i głównie przez to że nadmiar wolnego czasu trzeba jakoś zmarnować :)

edit:
Jak widać po kilku wiadomościach od użytkowników trzeba coś dopisać. Tekst nie jest skierowany do żadnego konkretnego użytkownika - wcześniej uznałem to za oczywiste i tego nie pisałem. Jak niektórzy wywnioskowali że ich próbuję tym tekstem obrazić to już w ogóle nie wiem... Może wiedzą o Szukajce i z niej nie korzystają? :lol:
Avatar użytkownika
tomko222
 
Posty: 2292
Dołączył(a): 4 grudnia 2009, o 12:20
Lokalizacja: Gliwice

Re: HOWTO Szukajka!!!

Postprzez Saska 26 kwietnia 2014, o 20:59

Good job :thumbup:

A tekstami o obrażaniu użytkowników się nie przejmuj. Fora pełne są tumanów piszących "tylni" i na tej podstawie twierdzących, że szukajka nie działa. Uderz w stół, a nożyce itd...
Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze. Obrazek
Mam inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i nie zawaham się ich użyć!!!
Avatar użytkownika
Saska
 
Posty: 1292
Dołączył(a): 13 maja 2011, o 22:08
Lokalizacja: Wrocław, ale sercem Warszawa

Re: HOWTO Szukajka!!!

Postprzez maya 6 maja 2014, o 22:57

Od dziś, za każdym powielającym się tematem/postem (na który trafię) będę wklejać link to tego tematu. Może w końcu ludzie się nauczą. Swoją drogą, to trzeba trollować takich userów, co to nie chce im się szukać i zaśmiecają forum. Wystarczy nie odpisywać, tylko skomentować w stylu "było, poszukaj".

@Saska nawet dla słowa "tylni" zwróciło 58 wyników. Możemy poczytać o tylnich hamulcach, błotnikach, kierunkowskazach... więc nawet to naprowadzi na jakieś sensowne odpowiedzi :lol:
//Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!
Avatar użytkownika
maya
 
Posty: 197
Dołączył(a): 27 lipca 2010, o 12:25
Lokalizacja: Poznań

Re: HOWTO Szukajka!!!

Postprzez RobertsCharles 25 września 2018, o 10:25

o bardzo ciekawe Szukajka działa. Zawsze. Szukajka nie ma
RobertsCharles
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 września 2018, o 08:47


Powrót do Sprzedam motocykl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron