Honda CB 500 96`

Oferty sprzedaży motocykli.

Honda CB 500 96`

Postprzez Jesienny 8 maja 2017, o 12:44

Witam,
Na sprzedaż moja Honda CB 500 , dostępna w Warszawie - Białołęka
Link do ogłoszenia : https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-500- ... hVsB9.html
Jesienny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 12:38

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Jesienny 11 czerwca 2017, o 17:50

Nadal aktualne, ale :

Wyjeździłem benzynę do zera po czym nieco poszarpuje przy równym, średnim gazie - przy odkręceniu idzie pięknie. Wygląda na potrzebę czyszczenia gaźników lub wymiana świec etc. Moto umówione na serwis początkiem lipca - można czekać aż zrobię , można brać i opuszczę cenę :)
Przegląd i OC odnawiam w tym tyg. także będzie świeżo.

Pozdrawiam
Bartek
Kontakt tutaj lub 570 026 192

-- 13 czerwca 2017, o 07:30 --

OC i przegląd odnowione na kolejny rok

-- 11 lipca 2017 --
Moto przechodzi serwis, dodatkowo dostanie nowy napęd, płyn hamulcowy i oczywiście wyprostowanie tematu szarpania. Oferta jest/będzie aktualna tylko dla zdecydowanych chętnych - po takim serwisie z ceny raczej nie zejdę. Polecam ! :)
Jesienny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 12:38

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Jesienny 11 lipca 2017, o 09:21

up
Jesienny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 12:38

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Jesienny 22 lipca 2017, o 16:23

Motocykl wrócił z serwisu ( Michał Szrama w Warszawie) w którym został dopieszczony do granic. Wykonano m.in. wymiana napedu, czyszczenie i synchronizacja gaźników, wymiana oleju w lagach oraz uszczelniaczy, wymiana oleju z filtrem, płynu hamulcowego oraz inne dodatkowe czynności. Wszystko do wglądu na miejscu.
Ponieważ nadal chcę zmienić Moto i pójść nieco w górę z rozmiarem , to utrzymuje swoją ofertę.
Motocykl jest w stanie idealnym technicznym a faktura za ostatni serwis to 2400zł.
W związku z powyższym dla osób zdecydowanych kupić motocykl za wyższą kwotę , w zamian dostając odpicowany sprzęt, cena wynosi 7000zł. Będzie ciężko mnie przekonac do jej obniżenia:)
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu,
Bartek
Lewa w górę:)
Jesienny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 12:38

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Makak 25 lipca 2017, o 06:58

Pamiętam jak ja kupowałem moto 5 lat temu
to ceny rocznika 2003 wahały się okolicach 7500
a tutaj 96 za 7000, znakiem tego to już przybierający na cenie klasyk
przy czym faktyczna cena za 22 letni motocykl to raczej coś w okolicach 5000-5500zł
btw
napęd 450 no chyba że masz jakiegoś odlotowego DiD'a za 560
uszczelniacze lagów 40 z pyłowymi 70
olej lagów 60 max
olej z filtrem 180
płyn hamulcowy 30
suma - 800 zł
jakim cudem dałeś sobie wcisnąć fakturę na blisko 2500?
pomijam kwestię, że dałoby się to wszystko zrobić w jakieś 2,5 h no maks 4

mój komentarz wynika z tego, że dołączyłeś do forum jakoś w maju tego roku
kiedyś mieliśmy rozmowę jak to jest, z takimi osobami których tu nie ma
a nagle dają ogłoszenie o sprzedaży, czy usuwać takie posty czy nie...
ostatecznie stanęło na tym że forum jest ogólnopolskie :) ;)

poza tym nie pisz, że motocykl jest odpicowany bo trochę słabo to brzmi
tylko może coś bardziej w rodzaju zadbany/ świetnie utrzymany
:?
Kocham życie i irytującą dziecięcą naiwność...
Avatar użytkownika
Makak
 
Posty: 1777
Dołączył(a): 4 września 2012, o 21:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Jesienny 25 lipca 2017, o 07:53

No to po kolei:
Cena wynika z tego że : w przyzwoitym stanie wyceniłem go na 5600 do negocjacji , ale zrobiłem w/w serwis na 2400zł. W związku z tym doliczam 1400zł do bieżącej ceny. Myślę , że podział kosztów uczciwy, przyszły nabywca nigdy nie zapłaci za całość.
Przykładowo, napęd did + zębatki JT na allegro to 415zł + przesyłka. Ja w serwisie mam cenę 488zł. Ok 50zł drożej, ale nie bawię się w zamawianie samemu niczego. Dolicz do tego wymianę napędu, na fakturze 200zł. To już mamy prawie 700zł.
Wypisałeś kilka pozycji z tego co zrobiłem - a już masz 800zł. Dolicz do tego kilka kolejnych pozycji i mamy:
ok. 1000zł same części + ponad drugie tyle za robociznę.
Jasne, że można taniej (ja robiłem u Michała Szramy w Warszawie), ale w Warszawie myślę, że niewiele.
Liczenie robocizny we własnym zakresie nie ma sensu.
Do tego w cenie był pełny przegląd oraz sprawdzenie ramy czy lag czy wszystko jest proste. Podkreślam, że cała faktura jest do wglądu, nie ma sensu wypisywać linek, sprężynek etc. To są drobiazgi po 40-60zł, ale jest ich z 5-7 plus zrobienie i już mamy kolejne 500zł.
Kto ma do czynienia z serwisem Michała, ten wie, że bardzo gorliwie wymienia elementy które już możnaby wymienić.
Zdaję sobie sprawę, że w Polsce jeździ się albo do zajechania, albo do 20-30% trwałości - ja jednak nie uznaję takiego podejścia.
Nie twierdzę , że nie można zrobić gdzie indziej taniej czy też zamówić na własną rękę - ja wybrałem usługę kompleksową akurat. Może dzięki temu nie czekałem na wszystko 2 miesiące.
Najlepszą rekomendacją dla takiego serwisu jest sprawdzenie jak teraz sprzęt chodzi i porównanie go np. do wszelkich egzemplarzy właśnie w okolicach 5000-5500zł. Jeśli ktoś myśli, ze w tej cenie dostajemy sprzęt doinwestowany na 3-4 lata to pragnę wyprowadzić go z błędu.
Kończąc, oferta nie jest skierowana do chcących tanio kupić sprzęt, pojeździć rok, dołożyć olej i sprzedać dalej - a niech się kolejny właściciel martwi. Tutaj sprzęt jest przygotowany na długi czas bez wkładu - w przeciwieństwie do tego co każdy pisze na aukcjach.

PS. Nie chcę pisać, że zadbany czy utrzymany , bo to pisze każdy na olx/allegro/otomoto. Wszyscy wiemy, że to już nic nie znaczy. Sprzęt jest odpicowany tak, że wsiadasz i jedziesz na Nordkapp i z powrotem ;)
Jesienny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 12:38

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Makak 25 lipca 2017, o 11:16

nie zrozumieliśmy sie
1 komplet części kosztował 800 zł ni mniej ni więcej
2 logujesz się na forum i nie znając nikogo od razu sprzedajesz czyli próbujesz
użyć wiarygodności forum w celu podniesienia wiarygodności swojej oferty
3 nikt Cię nie zna i nie jest w stanie określić czy dbasz o moto czy po prostu jest
tak zajechane na te 20-30%, że serwis wymógł się sam :)
4 na zlotach też nie bywałeś

to tyle na temat
Kocham życie i irytującą dziecięcą naiwność...
Avatar użytkownika
Makak
 
Posty: 1777
Dołączył(a): 4 września 2012, o 21:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Jesienny 25 lipca 2017, o 12:42

1. Przecież napisałem, że całość faktury do wglądu - mam każdą uszczelkę wymieniać i jej koszt? Wymieniłem w postach z grubsza to co było. Do tego robocizna w Wawie w porządnym serwisie wyszła ok. 1400zł. Wychodzi od biedy 2000zł z tańszym serwisem i częściami - czyli żadna różnica a serwis dla mnie najlepszy.
2. A czy sprzedawane motocykle to tylko "forumowe" ? Ja widzę, że nie - jeśli nie można, to proszę zamknąć temat i tyle.
Oczywiście, że to podnosi wiarygodność, bo można otwarcie zadawać pytania, wyjaśniać wątpliwości - ale to chyba z ogólną korzyścią dla forum.
3. No tak jak wszystkich sprzedawców na serwisach ogłoszeniowych - dzięki ogłoszeniu tutaj może chociaż trochę poznać.
Jeśli ktoś uważa, że cena jest za wysoka - bo to po prostu dobrze utrzymany egzemplarz (lub odnowiony z dużego zużycia) to zapraszam do porównania z innymi. Jak ja szukałem to chciałbym żeby ktoś tak dokładnie wszystko opisywał i przedstawiał na to papiery - większość ogłoszeń to 2-3 zdania, licząc że kupujący nie zapyta o szereg spraw.
4. Nigdy nie pisałem ze bywałem.

Pozdrawiam
Jesienny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 12:38

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez mariom 25 lipca 2017, o 16:29

Jesienny napisał(a):większość ogłoszeń to 2-3 zdania, licząc że kupujący nie zapyta o szereg spraw.


Kilka razy wystawiałem ogłoszenie pisząc wszystko co było zrobione, zaznaczając co będzie niedługo do zrobienia i co trzeba koniecznie zrobić (wymiana oleju). Ostatecznie motocykl się sprzedał jak miałem 2 zdania opisu. Takie życie, taka prawda. Niestety CB500 teraz ciężko sprzedać pasjonatom (przynajmniej w mojej części kraju) - a dla nich litania zrobionych rzeczy pewnie wyglądała jak "e, to jakiś trefny jest skoro tyle było robione".
Avatar użytkownika
mariom
 
Posty: 787
Dołączył(a): 1 marca 2014, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Honda CB 500 96`

Postprzez Makak 25 lipca 2017, o 17:25

Mariom doskonale wiesz kolego że nie o to mi chodzi

:)
Kocham życie i irytującą dziecięcą naiwność...
Avatar użytkownika
Makak
 
Posty: 1777
Dołączył(a): 4 września 2012, o 21:05
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Sprzedam motocykl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron